Ogólnopolski Test Informatyczny – zgłaszanie pytań

Trwają przygotowania do Ogólnopolskiego Testu Informatycznego. W tym roku zastąpi on doskonale znany uczniom konkurs „T.I.K.?-TAK!” (Technologie Informacyjno-Komunikacyjne? TAK!). Z okazji jubileuszu 35-lecia, Polskie Towarzystwo Informatyczne zdecydowało się poszerzyć formułę konkursu – VI już edycja wydarzenia będzie dostępna dla wszystkich internautów.

Uczestnicy będą mogli wybrać jeden z 3 poziomów trudności – podstawowy, rozszerzony i zaawansowany. Test pomyślano tak, aby można było w nim sprawdzić wiedzę z wielu zagadnień informatycznych - od podstaw pracy z komputerem (budowy komputera), po różne aplikacje biurowe, grafikę komputerową oraz korzystanie z internetu, czy sieci komputerowych.

W ramach przygotowań trwa zbieranie propozycje pytań konkursowych - można je zgłaszać przez stronę http://oti.eecdl.pl/. Z zebranej w ten sposób puli pytań wybrane zostaną te, które pojawią się w teście. Emocje konkursowe rozpoczęły się już na etapie przygotowań – na stronie http://oti.eecdl.pl/ranking.php można śledzić rywalizację Oddziałów PTI w ilości wprowadzonych pytań. W tej chwili o pierwsze miejsce trwa wyrównana walka pomiędzy Oddziałem Pomorskim, Wielkopolskim i Małopolskim.w.