Ogólnopolski Test Informatyczny: 16-22 maja

Już niebawem, 16 maja rusza Ogólnopolski Test Informatyczny, organizowany z okazji 35-lecia Polskiego Towarzystwa Informatycznego. W tym roku rozgrywki będą dostępne dla wszystkich – Ogólnopolski Test Informatyczny zastąpi organizowany regularnie konkurs T.I.K? – TAK! przeznaczony dla uczniów.

Tegoroczny konkurs rozgrywany będzie wyłącznie on-line – przez stronę http://tik-tak.eecdl.pl. Aktualna edycja przeznaczona jest dla bardzo szerokiego grona odbiorców – i tych, którzy dopiero zaczynają poznawać tajniki pracy z komputerem, i tych, którzy są już biegli w posługiwaniu się rozmaitymi programami. Wystarczy mieć aktywny adres e-mail, żeby móc wziąć udział w rozgrywkach. Każdy użytkownik, po zarejestrowaniu będzie mógł uruchomić test na 3 poziomach trudności: podstawowym, rozszerzonym i zaawansowanym. Na każdym z poziomów zostanie wylosowanych będzie 50 pytań jednokrotnego wyboru, ale czas trwania testu będzie ograniczony do 10 minut. Zagadnienia poruszane w teście obejmą podstawy obsługi komputera, korzystanie z internetu i zasady bezpieczeństwa w sieci, umiejętności związane z aplikacjami biurowymi (edytorem tekstu, arkuszami kalkulacyjnymi i grafiką prezentacyjną) oraz multimediami. Na poziomach bardziej zaawansowanych pojawią się także pytania z obsługi baz danych, algorytmiki i programistycznego rozwiązywania problemów.

Rezultatem wykonania testu będzie informacja o osiągniętym wyniku oraz dyplom generowany w formie pliku *.pdf. Wyniki osób, które wyrażą na to zgodę, uwzględnione zostaną w publicznych rankingach publikowanych na stronie testu.