Oferta Izby Rzeczoznawców skierowana do samorządów

Jak pisaliśmy wcześniej w dniach 15 – 16 czerwca 2016 r. w Łysomicach koło Torunia odbył IX Konwent Informatyków i Administracji Pomorza i Kujaw. Konwent zgromadził ponad 70 uczestników, w tym przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, administracji samorządowej i jednostek budżetowych oraz instytucji z regionu. Na Konwencie Polskie Towarzystwo Informatyczne reprezentował Dyrektor Izby Rzeczoznawców Tomasz Szatkowski. Podczas wystąpienia pt. „Izba Rzeczoznawców PTI – partnerskie wsparcie w obszarze teleinformatyki” przedstawiony został zakres prac Izby, w tym najnowsze produkty odpowiadające zapotrzebowaniu rynku. Pierwszą grupą nowych produktów Izby jest zespół usług związanych z normą ISO/IEC 15504:2012 (SPICE). Izba Rzeczoznawców dysponuje osobami, które nabyły kompetencje do wspomagania firm w doskonaleniu procesów tworzenia oprogramowania. Do drugiej grupy nowych produktów będących w ofercie Izby Rzeczoznawców należą audyty systemów teleinformatycznych w zakresie spełniania wymogów Krajowych Ram Interoperacyjności (KRI) i standardów dostępności WCAG 2.0.

W trakcie Konwentu słuchacze poznali nie tylko zakres działań samej Izby, ale także wiele inicjatyw realizowanych przez PTI. Do specjalistów IT pracujących w samorządach trafiły ulotki zachęcające do wstąpienia do Towarzystwa.

Uczestnicy Konwentu mieli także okazję zapoznać się z inicjatywą wydawniczą „Biblioteczka Rzeczoznawców PTI”. Wszystkie tytuły, które zostały zaprezentowane podczas Konwentu cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Konwent objęty był Patronatem Polskiego Towarzystwa Informatycznego. Organizatorami Konwentu były Szczeciński Park Naukowo-Technologiczny – TECHNOPARK POMERANIA oraz Instytut Prawa Nowych Technologii.