Międzynarodowe Zawody Robotów ROBO~motion

Oddział Podkarpacki Polskiego Towarzystwa Informatycznego objął patronatem IV edycję Międzynarodowych Zawodów Robotów ROBO~motion, która odbędzie się już 23 kwietnia 2016 na terenie Politechniki Rzeszowskiej.

W zawodach startują wyłącznie roboty w pełni autonomiczne, wykonane według projektu autorskiego uczestników. Maszyny mogą rywalizować w kilku konkurencjach. Kategoria „Line follower” przeznaczona jest dla robotów, które ścigają się wzdłuż wykreślonej na podłożu trasy i muszą poradzić sobie z rozmaitymi przeszkodami. „Micromouse” to konkurencja, w której maszyny mają za zadanie jak najszybciej pokonać labirynt – podobnie, jak gryzonie badane w laboratoriach. W kolejnej konkurencji roboty rozgrywają walki sumo – wygrywa ten, który jako pierwszy zepchnie przeciwnika poza obszar walki. Ostatnia kategoria – „Freestyle” – grupuje maszyny zdolne do wykonywania rozmaitych zadań – najczęściej w tej kategorii spotyka się roboty kroczące, latające i manipulatory.

Organizatorem wydarzenia jest Koło Naukowe Automatyków i Robotyków ROBO działające w Katedrze Informatyki i Automatyki, na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej. Międzynarodowe Zawody Robotów ROBO~motion są członkiem Polskiej Unii Robotyki Turniejowej. Zawodnicy biorący udział w zawodach w Rzeszowie zdobywają punkty do ogólnopolskiej klasyfikacji.

Więcej informacji można znaleźć na stronie zawodów – http://www.robomotion.rzeszow.pl.