Elektroniczna Dokumentacja Medyczna – listopadowy Klub Informatyka

Na 8 listopada Oddział Mazowiecki PTI zaplanował kolejne spotkanie z cyklu „Klub Informatyka”; tym razem dotyczyć ono będzie Elektronicznej Dokumentacji Medycznej (EDM).

Od stycznia 2018 r. cały system ochrony zdrowia w Polsce ma przejść na prowadzenie dokumentacji medycznej wyłącznie w postaci elektronicznej. Szybki dostęp do rzetelnych danych na temat historii medycznej pacjenta ma bezpośrednie znaczenie dla udzielenia na czas właściwej pomocy zdrowotnej, a w skrajnych przypadkach – dla ratowania życia. Dlatego stworzenie właściwego systemu Elektronicznej Dokumentacji Medycznej ma tak istotne znaczenie. Dane zdrowotne pacjentów muszą też być bezpiecznie składowane, i to w perspektywie dziesiątków lat, a nawet wieczyście. Ta ostatnia kwestia dotyczy tzw. archiwów głębokich, z których dokumenty uzyskiwane są nie "na życzenie", a "na zamówienia".

Tematykę tworzenia Elektronicznej Dokumentacji Medycznej (EDM), struktur dokumentów oraz systemów ich wymiany omówi Paweł Masiarz. Koncepcję archiwum głębokiego i istotę jego działania przedstawi dr Jerzy Piotr Walczak.

Listopadowy Klub Informatyka organizowany jest przy współpracy IEEE Computer Society. Spotkanie odbędzie się 8 listopada, o godz. 18:30, w Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie przy ul. Kawęczyńskiej 36 (sala F202). Wstęp na wydarzenie jest wolny, ale organizatorzy jak zwykle proszą o zgłaszanie udziału na adres mailowy omaz(at)poczta.pl.

Więcej informacji - http://mazowsze.pti.org.pl/11,Archiwum/article:152